Regeneracja po aktywności sportowej. Jakie ma znaczenie i dlaczego jest taka ważna?

Aktywność sportowa wiąże się z wieloma walorami poczynając od uzyskania zgrabnej sylwetki, zwiększenie wydolności organizmu, zmniejszenie napięcia i stresu a kończąc na wzroście odporności oraz poprawie ogólnego stanu zdrowia. Należy jednak pamiętać, że regularne i intensywne treningi powodują osłabienie zdolności regeneracyjnych organizmu, a to z kolei zwiększa ryzyko kontuzji, a także osłabienie efektów w zmianie budowy ciała.

Po pierwsze, zanim zajmiemy się tym dlaczego regeneracja jest ważna, zastanówmy się czym w ogóle ona jest? Najprościej rzecz ujmując, regeneracja to proces naprawczy tkanek, które zostały nadwyrężone podczas wysiłku, zmniejsza ból mięśniowy a także utrzymuje je w pełnej sprawności, pozwala odzyskać energię, bez której ciężko wyobrazić sobie dalsze poczynania sportowe, dzięki niej nasz stan zdrowia jest utrzymany na właściwym poziomie. Każdy sportowiec wie, jak ważny wpływ na regenerację organizmu ma również prawidłowa dieta, dobry sen oraz suplementacja. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować jeszcze inne ważne elementy regeneracji, a mianowicie sprzęt, który pomoże w szybki sposób uśmierzyć długotrwały ból, regenerację mięśni oraz rozluźnienie ciała.

W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak wyboru jeśli chodzi o sprzęt do regeneracji dla sportowców. No właśnie, wybór jest tak ogromny, producentów i sprzętów jest tak wiele, że można zgubić się w ich gąszczu. Więc jaki sprzęt wybrać?

Pistolety do masażu Rehagun i Hypervolt.

Pistolet do masażu to niewielki, niepozornie wyglądający sprzęt, który jest połączeniem nowoczesnej technologii ze znanymi technikami stosowanymi w fizjoterapii. Dzięki pistoletowi do masażu można wymasować obszary, do których nie ma możliwości dotrzeć manualnie. Rezultaty, jakie można osiągnąć to przede wszystkim szybkie uśmierzenie długotrwałego bólu, regeneracja mięśni oraz rozluźnienie ciała. Pistolet do masażu posiada bardzo wiele zalet, a główną zaletą jest to, że można z niego korzystać kiedy tylko potrzebujemy, nie musimy korzystać z pomocy drugiej osoby, ponieważ masaż możemy wykonać samodzielnie - siedząc, leżąc czy stojąc. Po za tym obsługa pistoletu jest bardzo prosta. Wystarczy wcisnąć jeden guzik, dopasować intensywność masażu do swoich potrzeb i masować wybrane miejsce bez pośpiechu i wzdłuż mięśni.

Pistolet Rehagun One wnika do 60% dalej w głąb tkanek rozbijając punkty spustowe i rozmasowując mięśnie głębokie pomaga poradzić sobie skutecznie z bólem i napięciem w ciele. znacząco przyspiesza regenerację po treningu, redukując objawy zespołu opóźnionego bólu mięśniowego znanego bliżej pod popularną nazwą zakwasów, rozbija i poprawia ukrwienie oraz dotlenia mięśnie. Masażer wibracyjny Rehagun One odpowiedni jest dla osób, które dużo trenują, pracują w pozycji siedzącej a także dla każdego kto potrzebuje chwili odprężenia. Rehagun posiada 6 wbudowanych poziomów mocy, od 800 do 1800 uderzeń na minutę, kontrolowanych za pomocą już wspomnianego jednego przycisku.

Hyper_pro.png

Hyperice światowej sławy lider regeneracji stworzył pistolet do masażu, który jest super lekki z niebywałą mocą Hypervolt Go, do tej rodziny masażerów należy jeszcze Hypervolt Bluetooth oraz Hypervolt Plus Bluetooth. Każdy z tych trzech modeli posiada 3 poziomy intensywności wibracji, dzięki czemu mogą korzystać z niego osoby bez względu na stopień zaawansowania treningowego oraz na każdym etapie rehabilitacji. Dodatkowo Hypervolt Bluetooth oraz Hypervolt Plus Bluetooth mają w zestawie 5 wymiennych głowic o odmiennym kształcie i twardości, dedykowanych różnym grupom mięśniowym. Hypervolt zostały stworzone przy pomocy technologii Quiet-Glide™, która zapewnia cichą pracę masażera, dlatego nawet długie korzystanie z przyrządu nie jest dokuczliwe dla użytkownika oraz otoczenia. Pistolety do masażu cieszą się ogromną popularnością wśród profesjonalnych sportowców, na siłowniach oraz w gabinetach rehabilitacyjnych.

Warto zaopatrzyć się w pistolet do masażu, ponieważ będziemy mieć do niego dostęp w każdym momencie i możemy interweniować podczas nagłego bólu, czy po intensywnym treningu, a poza tym to jednorazowy wydatek na wiele lat.

NormaTec. Totalny hit na rynku w zakresie regeneracji.

NormaTec to nowoczesne urządzenia do dynamicznej kompresjoterapii, które zwiększają naturalną zdolność organizmu do regeneracji, wspiera powrót do pełni sił, wspomaga rehabilitację pacjentów oraz sportowców czy też osób cierpiących na zaburzenia układu krążenia. Opatentowana technologia NormaTec łączy w sobie dynamiczną kompresję pneumatyczną z ukierunkowanym wzorcem masażu nóg, ramion lub bioder - jak pokazują badania - zmniejsza bóle mięśniowe, zwiększa cyrkulację krwi i limfy, redukuje stany zapalne i poprawia zakres ruchu.

NormaTec wykorzystuje trzy formy bionaśladownictwa w celu przyspieszenia regeneracji:

  • pulsacyjno - dynamiczna kompresja przyspiesza przepływ płynów,
  • zatrzymanie opadania - zapobiega cofaniu się płynów,
  • uwolnienie obwodowe - umożliwia normalną cyrkulację.

Systemy NormaTec zbudowane są z urządzenia głównego i specjalnych rękawów na nogi, ramiona lub biodra. Rękawy za pomocą sprężonego powietrza wykonują masaż kończyn, mobilizując powrót żylny, co powoduje przyspieszenie regeneracji oraz zmniejszając zmęczenie i ból. Z tego urządzenia możemy korzystać kiedy tylko chcemy, jednak najlepiej sprawdza się po treningu dla regeneracji i ulgi albo przed treningiem jako rodzaj rozgrzewki. NormaTec posiada wiele zalet, przede wszystkim niezwykle cicho pracuje, posiada mobilną aplikację, 5 stref regeneracyjnych nakładających się na siebie, fazę kalibracji dla indywidualnego dopasowania każdej sesji, jest gotowy do użycia w mniej niż 60 sekund!

System NormaTec Pulse najczęściej używany jest przez profesjonalnych sportowców, którym coraz bardziej zależy na szybkiej regeneracji. Technologia NormaTec stosowana jest również jako część rehabilitacji, która pomaga przyspieszyć powrót do zdrowia, poprawia samopoczucie i zwiększa zadowolenie pacjenta. Urządzenie do regeneracji i drenażu stosowane jest także w gabinetach kosmetycznych, aby usuwać m.in. zmiany celullitowe.

Utrzymanie równowagi między treningiem a regeneracją po nim jest konieczna, aby progres był obecny w zamierzonych celach. Po konkretnym wysiłku sportowym należy pamiętać o tym, aby nasze ciało odpoczęło i mogło być w pełni gotowe do kolejnego wyzwania fizycznego.

Opublikowany lut 12, 2021.